Haugaland Kraft Nett as har gjennom samarbeid med Scandinavian Safety Group as gitt oppdrag om å avholde nettkurset «Kurs i anleggsarbeid».

De bedrifter som oppfyller krav til Godkjent Entreprenør er listet i tabell under.

Kravet for å komme med på lista er i tråd med de krav Haugaland Kraft stiller til sine entreprenører.

Sentral eller lokal godkjenning av bedrift.
Ansatte skal ha gjennomført:
Nettkurs fra Trainor: Aktiviteter nær kraftledninger og kabler i bakken
Nettkurs fra SSGR:  «Kurs i anleggsarbeid» – varighet ca 1 time.

OVERSIKT OVER GODKJENTE ENTREPRENØRER FOR HAUGALAND KRAFT

ENTREPRENØR KONTAKTPERSON GYLDIG TIL
A & B Andreassen Maskin asAndreas Andreassen24/11/2023
Aartun Transport asKarl Olav Aartun25/10/2024
Aase & Svendsen asBent Ståle Svendsen02/06/2022
Apeland Graving & TransportChristoffer Apeland06/09/2023
Arne Johan WiikArne Johan Wiik25/01/2024
Arne SivertsenArne Sivertsen02/06/2022
AS Forskaling asEivind Jensen09/02/2025
Bakken elektro og anleggstjenesterRaymond F Bakken22/08/2021
Bauge Maskin asArne Bauge01/02/2022
BERGE MASKIN OG ENTREPRENØR ASKjell Helge Berge16/10/2022
Bergen BydriftRemi Sandvik22/05/2023
Berthelsen & Garpestad AsKenneth Rott13/11/2022
BG SuldalJan Moen26/03/2024
Birkeland asHelge Mundal24/09/2024
Bjarne Nesheim Maskin AsBjarne Nesheim07/04/2022
Bjarne Nordtveit AsRobert Nordtveit14/02/2025
Brødrene FlatebøPeder Flatebø30/01/2022
Brødrene Musland Maskin asThomas Musland12/01/2025
Brødrene Selvik asLeif Inge Løland22/11/2022
Brødrene Sjo Maskin AnsRonny Sjo21/03/2024
Brødrene Toralf og Per SævareidToralf Sævareid13/08/2023
Bygg Nytt asAudun Berntsen22/03/2024
Bømlo Maskin asLars Lønning12/02/2024
C.L.HÅVARDSHOLM MASKINChristoffer Håvardsholm19/12/2021
D.S Maskin asKnut Thomas Danielsen02/08/2023
Dalane anleggservice asBernt Kodal17/01/2025
Edvardsen Graving og transport asJarle Edvardsen08/04/2024
EH Entreprenør asChristoffer Eide05/02/2022
Ellingsen Transport asKjell Arne Ellingsen09/12/2023
Engelsen Anlegg asArne Korsvik25/02/2024
Engevik & Tislevoll asOle Christian Tislevoll16/02/2024
Entreprenør Dale ASRoger Dale16/10/2022
Ernst Grindheim entreprenørErnst Grindheim30/01/2022
Eskeland EntreprenørArve Eskeland22/10/2024
Ferkingstad JarleJarle Ferkingstad06/03/2022
Flatnes Leif IngeLeif Inge Flatnes22/08/2021
Frode Vierdal asFrode Vierdal12/02/2024
Gaard Bygg & AnleggThomas Gaard18/09/2022
Geir FlatnesGeir Flatnes11/11/2023
Gjellestad Anlegg asSigbjørn Gjellestad07/04/2022
Gjil MaskinDaniel Gjil11/03/2024
Grønnestad Odd MOdd Grønnestad01/02/2022
GTA asGeir Tangjerd21/08/2022
GTI Karmøy asGlenn Vea15/10/2024
Hage og Maskin asKjell Lorentz Walland07/04/2022
Hallingstad MaskinMagnus Hallingstad13/12/2021
Halsnøy Trelast asThor Ivar Tofte28/10/2023
Haug &. HammarTor Arne Lund05/06/2023
Haugesund KommuneSigbjørn Storstein22/08/2021
Hellås og Handeland entr asDafinn Handeland08/07/2024
HH MaskinHolger Holgersen05/02/2024
Holgersen Maskin asOdd Christoffer Holgersen21/11/2021
Holmen Maskin asJan Kato Holmen13/02/2024
J. Kvalvågnes asJohannes Kvalvågnes31/03/2023
Jan Milje Maskin asJostein Milje18/01/2025
John Ørjan TveitJohn Ørjan Tveit13/02/2024
Johs. Røgelstad Maskin asJohannes Røgelstad13/08/2023
Jon Ståle Nesheim MaskinJon Ståle Nesheim06/03/2022
Jostein Myge asCristian Dahl08/03/2025
K. Volden TransportLars M Volden07/12/2024
Kallevik Transport & Maskin ASEivind Kallevik16/10/2022
Kim Steinsholt ASKim Steinsholt18/03/2024
Klungtveit Maskin asSigve Klungtveit26/11/2023
Knut Erik GjerdeKnut Erik Gjerde18/09/2022
Knut S Løften MaskinKnut S Løften02/06/2022
Kolnes Anlegg asSverre Kolnes30/03/2023
Koltveit MaskinJens Morten Koltveit30/06/2024
Komplett Utemiljø asHeine Skogland22/08/2024
Kristoffer Aune AsKristoffer Aune13/11/2022
Kvinnherad Maskin asMichael Stensletten09/05/2024
Landmark Maskin asJan Olav Meling06/05/2024
Langhelle SpesialprosjektSigbjørn Langhelle18/09/2022
LHV TjenesterMariann Flesjå05/02/2024
Liknes MaskinstasjonLeif Einar Liknes06/03/2022
Lofthus Maskin asKarl Gustav Lofthus07/12/2022
Løland Lars JrLars Løland01/02/2022
Melhus MaskinØystein Melhus22/08/2021
Mesta AsMikal Lien27/11/2022
Myhre MaskinJoar Myhre01/02/2024
Natland Graveservice asGeir Natland21/07/2024
Nedrebø Maskin & Transport ASHenrik Nedrebø12/11/2023
Nedreskår & Nordtveit Fjellboring asOle Nordtveit18/06/2024
Nerheim & SønnerRoald Nerheim12/12/2021
NGS Maskin asNils Georg Staupe14/06/2024
Nordbø Maskin AsMartin Nordbø05/11/2024
Norsk SaneringsserviceRoger Haukås06/06/2021
O. Hansen & Sønner asKay Ronnie Hansen27/10/2024
Odd Helge BøeOdd Helge Bøe28/01/2023
OJ Miljeteig AsOdd Ivar Miljeteig24/11/2024
Ola Fisketjøn ASDag Fisketjøn16/09/2024
OLE JAKOB K FERKINGSTAD MASKINOle Jørgen Ferkingstad12/02/2023
Ottar Skjold Maskin asHåvard Skjold09/12/2024
Owe Maskin og TransportOle Marthin Owe10/11/2022
Per Helge HystadPer Helge Hystad02/05/2024
Per Kvæstad AsPer Kvæstad13/02/2024
Rasmus Ytreland AsRasmus Ytreland21/11/2021
Risa asJon Erlend Sørhaug12/01/2025
Rune´s Maskin asRune Hillesvik20/10/2024
Sagenes Entreprenør asTore Sagenes04/01/2025
Sau & Sånt asGeir Sverre Tufte05/08/2024
Sauda Varme & Bad asRolf Arild Ljung09/03/2023
Sigurd Malvin SøvikSigurd M Søvik21/08/2022
Silden MaskinKjetil Silden27/03/2022
Simon Støle Maskin og Transport asSimon Støle30/07/2023
Skrunes MaskinKjell Skrunes13/11/2022
Skånevikstrand asHalldor Ebne18/03/2024
Stange MaskinChristian Fiskaaen07/05/2023
Stangeland Maskin asGunnvar Klepp24/08/2023
Stople Maskin asJan Harald Stople06/03/2022
Stord AnleggKnut Olav Skaar24/09/2024
Støle Drift AsKjetil Støle12/09/2024
Sunnhordland Anlegg asGeir Leon Knutsen16/10/2023
Svein Klungtveit asIngvar Klungtveit13/02/2024
Sverre KallekleivSverre Kallekleiv01/02/2022
Sørheim ServiceBjørnar Sørheim06/09/2023
Sørvik Maskin asØyvind Sørvik22/08/2021
T. Sandsgård Anlegg asTorgeir Sandsgård06/09/2023
Thor Magne HesthammerThor Magne Hesthammer02/05/2022
Thore Knutsen MaskinThore Knutsen30/01/2022
Thormodsæter Entreprenør asØystein Thormodsæter22/04/2024
Tjoland GraveserviceJan Gunnar Tjoland21/08/2022
TM Anlegg asRobert Myklebust16/03/2024
Tor Geir Løften Maskin asTor Geir Løften03/12/2024
Torleif og Sigurd Ytreland asTor Arne Ytreland19/12/2021
Tveit Maskin asDagfinn Knutsen20/02/2022
Tørresdal MaskinstasjonLars Kåre Tørresdal13/08/2023
Vaglid AsEinar Vaglid09/03/2023
Vassbakk og Stol AsBirgitte Hansen01/09/2024
Vats anlegg asSigjørn Gjellestad30/09/2024
VE ANLEGG ASThor Haugen12/02/2024
Vidar Thorsen MaskintjenesterVidar Thorsen26/04/2022
Vidar Øvrevik AsVidar Øvrevik20/02/2022
Vikedal Mur og Anlegg asHans Ilstad05/02/2024
Vikse Service AsSteinar Vikse03/02/2023
Waage Anlegg asInge Andreas Waage12/02/2024
Wilhelm JacobsenWilhelm Jacobsen30/01/2022
Østrem MaskinHåvard Østrem16/09/2024
Øvregard Maskin asAlf Inge Dagsland15/09/2023